Лион дори не се затрудни с Тулуза

Намиращият се в зоната на изпадащите в Лига 1 Тулуза не създаде проблеми на Лион в осминафиналите от турнира за Купата на Лигата във Франция. "Хлапетата" спечелиха с 4:1 на своя стадион и продължават напред.

Всичко в двубоя се изясни още до средата на първото полувреме, когато Лион вече водеше с 2:0. Бертран Траоре откри във 2-ата минута след хубав самостоятелен пробив, а в 17-ата далечен изстрел на Жан Лукас завари неподготвен стража на гостите Мауро Гойкоечея.

Малко след почивката Тулуза върна един гол благодарение на Куадио Коне, но Бертран Траоре и Мартен Терие направиха победата на Лион по-убедителна.

През уикенда Лион ще гостува на Реймс в опит да се изкачи в класирането в първенството, а Тулуза ще пробва да спре серията от 8 поредни загуби във всички турнири при визитата на Ница.