Интер няма победа в България

Италианският колос Интер няма победа на българска земя. Това показва историческата справка след жребия в Лига Европа. "Нерадзурите" ще трябва да гостуват на Лудогорец в Разград на 20 февруари 2020 година. Миланският колос е имал две визити у нас.

Първата е част от епохалния дуел с ЦСКА в полуфиналите за КЕШ през 1967 година. Армейците, водени от фигури като Димитър Якимов, Никола Цанев, Димитър Пенев, Цветан Атанасов, приемат звездите на Еленио Ерера, след като първият мач на "Сан Сиро" е завършил 1:1. В София точен за ЦСКА е Николай Радлев. Киш успява да прониже вратаря Джулиано Сарти в 78-ата минута. Преди това легендарният Джачинто Факети дава аванс на италианците. Така нещата се решават в допълнителен трети мач, спечелен от Интер с 1:0 в Болоня.

През 1974 година "нерадзурите" отново гостуват в България. Този път срещата е от турнира за Купата на УЕФА срещу Етър на Апостол Чачевски. Стадион "Ивайло" във Велико Търново се пръска по шевовете, за да подкрепи "виолетовите" срещу тима на Луис Суарес. Българските футболисти, сред които Георги Василев, Стоян Коцев и Стефан Грозданов, въртят нулево реми с италианците. В Милано обаче отстъпват с 0:3.