Трима млади лекоатлети получиха парични премии от Община Разград за високи постижения

Кметът на Община Разград Денчо Бояджиев и заместник-председателят на Постоянната комисия за младежта, спорта и туризма Румяна Балтова връчиха парични премии на трима лекоатлети от Разград за високи постижения в направление детско-юношеския спорт, съобщиха от местната администрация. 12-годишната Натали Колева от СКЛА"Лудогорец"-Разград с треньор Красен Цонев е спечелила сребърен медал от Европейските детски игри в Бърно, Чехия, в бягането на 60 м.

18-годишната Виктория Василева от СКЛА"Спорт атлетик" с треньор Младен Бобев е национален състезател и шампион на България за девойки под 20 години в дисциплината хвърляне на чук. През годината младата състезателка се е класирала на пето място на Балканското първенство по лека атлетика за девойки под 20 години.

14-годишният Лъчезар Вълчев от СКЛА"Лудогорец"-Разград с треньор Красен Цонев е републикански шампион в бягането на 60 метра, 100 метра с препятствия и скок на дължина. На Европейските детски игри в Бърно младият лекоатлет спечели златен медал в бягането на 100 метра с препятствия и в скока на дължина, както и сребърен в тласкането на гюле.

Паричните награди се връчват след решение на първото за мандат 2019-2023 г. заседание на Постоянната комисия за младежта, спорта и туризма в Общинския съвет-Разград.