ПСЖ отново се откъсна на върха с пета поредна победа

Пари Сен Жермен продължава уверено пътя си към поредната титла в Лига 1 на Франция. Тази вечер столичани записаха изразителна победа с 4:0 като гост в дербито със Сент Етиен и отново си върнаха преднината от 7 точки пред преследвача си Олимпик Марсилия. Футболистите на Томас Тухел играха с човек повече от 25-ата минута, което доста улени задачата им на “Стад Жофроа Гишар”. Те можеха да спечелят и по-убедително, но пропуснаха дузпа, а и техен гол бе отменен.

Головата фиеста започна още в 9-ата минута. Тогава удар отблизо на Хуан Бернат бе спасен от вратаря, но топката се озова в Леандро Паредес, който с красив шут от воле порази вратата за 0:1.

В 13-ата минута Килиан Мбапе отбеляза гол, който обаче бе отменен заради засада.

В 25-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Жеан Ахолу получи директен червен картон за груб фаул в краката на Паредес.

С човек повече за ПСЖ не бе трудно да удвои преднината си в края на полувремето. Тогава Мбапе получи извеждащ пас и останdл очи в очи с вратаря хладнокръвно реализира за 0:2.

В 62-ата минута Неймар си изработи дузпа, която реши сам да изпълни, но изстрелът му от бялата точка бе лош и се отби от гредата.

В 73-ата минута резултатът все пак стана класически в полза на гостите. Неймар центрира отляво, Мбапе се размина с топката, но тя стигна до Мауро Икарди на далечната греда и той на празна врата нямаше как да сгреши за 0:3.

В самия край на мача парижани подпечатаха успеха си с четвърти гол. Мбапе получи на скорост и с изстрел по земя оформи крайното 0:4.

По този начин ПСЖ събра актив от 42 точки и води убедително в класирането като има и мач по-малко. Сент Етиен пък остава на 11-ата позиция с 25 точки.