Еспаньол пак остана без победа и стърже дъното в Ла Лига

Отборите на Еспаньол и Бетис завършиха 2:2 в среща от 17-ия кръг на Примера. Сержи Дардер (19) и Бернардо (40) отбелязаха за “лос перикитос”, а Борха Иглесиас (4) и Марк Бартра (67) бяха точни за тима на Руби. Момчетата на Пабло Мачин, които правят страхотен рейд в Лига Европа, продължават да са последни в шампионата с едва две победи.

В четвъртата минута Алекс Морено центрира отляво към първа греда, където Борха Иглесиас реализира с глава от шест метра - 0:1. Пандата наказа бившия си клуб. Постепенно “папагалчетата” овладяха топката и с повече усилия, отколкото творчество стигнаха до обрат. В 19-ата Сержи Дардер направи страхотен самостоятелен рейд през центъра и изравни. В 40-ата Бернардо вкара за 2:1 с добавка, при която вратарят беше зад голлинията.
В 60-ата защитникът Бернардо пропусна шанс да вкара трето попадение в мрежата на севилци. В 67-ата “зелено-белите” изравниха след изпълнение на корнер. Серхио Каналес центрира на втора греда, където Марк Бартра отбеляза за 2:2.