ВАР, вратар и две греди развалиха юбилея на Милан (видео+галерия)

Отборът на Милан пропусна отлична възможност да запише трета поредна победа и да отпразнува подобаващо 120-ата годишнина на клуба. "Росонерите", които създадоха доста положения в домакинството срещу Сасуоло от 16-ия кръг на Серия "А", не успяха да реализират нито едно от тях и двубоят завърши 0:0. Вратарят на гостите Джанлука Пеголо се превърна в герой за гостите, след като направи множество спасявания след почивката. Освен това два пъти и гредите помогнаха на Сасуоло в последните минути на мача след ударите на Леао (83`, 87`). Преди почивката Тео Ернандес се разписа, но минута по-късно попадението беше отменено с помощта на ВАР, тъй като Франк Кесие беше играл с ръка.

Наставникът Стефано Пиоли не направи нито една промяна от състава победил Парма (1:0) и Болоня (3:2). Донарума бе на вратата, а Конти, Мусакио, Романьоли и Ернандес в защита, Бенасер, Кесие и Бонавентура бяха халфовете, докато Сусо, Чалханоглу и Пьонтек бяха тримата нападатели.
Близо 60 000 тифози пристигнаха на "Сан Сиро", за да подкрепят отбора и да видят част от легендите на клуба, които излязоха на терена в паузата на мача, по случай 120-ия рожден ден на седемкратния европейски първенец. За тифозите имаше специални шалове, а хореографията беше: "Винаги ще бъда с теб".
Първата част беше доста нервна, като "червено-черните" дори отбелязаха гол чрез Ернандес, но с помощта на ВАР попадението правилно беше отменено. В началото на мача Пьонтек и Чалханоглу имаха възможности, а Бенасер пропусна на празна врата. Левият защитник Ернандес получи картон и ще бъде наказан за гостуването на Аталанта. Домакините оставяха свободни пространства, като Капуто и Бога също бяха близо до това да се разпишат във вратата на Донарума.
На почивката множество легендарни личности от историята на клуба обраха овациите, след като стъпиха на терена. Легендарните капитани Джани Ривера, Франко Барези, Паоло Малдини, треньорите Ариго Саки, Фабио Капело, Масимилиано Алегри, Дида, Деян Савичевич, Звонимир Бобан, Алесандро Костакурта, Себастиано Роси, Даниеле Масаро, Жан-Пиер Папен, Жозе Алтафини, Масимо Амброзини, Роберто Донадони, Евани, Мауро Тасоти, Сержиньо, Иняцио Абате, Марко Бориело и др. Втората част Милан излезе изцяло амбициран, за да стигне до победата. Това обаче беше денят на вратаря на Сасуоло Пеголо, който с отличните си спасявания не позволи това да се случи. Той парира удар на Пьонтек с глава, шут на Чалханоглу, Бонавентура и Пакета също бяха спрени от Пеголо, който в 70-ата минута спря първо Чалхаонглу, а при добавката и Бонавентура. Резервата Леао с красив удар нацели горната греда в 83-ата минута, а в 87-ата минута негов изстрел с левия крак от 18 метра се отбил в лятата греда на Пеголо. Капитанът Романьоли пропусна с глава, а накрая отново Пеголо спря Ернандес.

Така Милан завърши за първи път през този сезон 0:0, а равенството остави отбора на 10-то място с 21 точки. Толкова имат още Торино и Наполи. Третото поредно равенство остави Сасуоло на 13-то място с 16 точки. Следващия уикенд "червено-черните" гостуват на Аталанта, докато "зелените" имат отново визита - този път на Бреша.
МИЛАН - САСУОЛО 0:0

МИЛАН (4-3-3): Джанлуиджи Донарума, Андреа Конти, Матео Мусакио, Алесио Романьоли, Тео Ернандес, Франк Кесие, Исмаел Бенасер, Хакан Чалханоглу, Сусо, Джакомо Бонавентура, Кшищоф Пьонтек
САСУОЛО:Джанлука Пеголо, Джереми Толян, Йоргос Кариакопулос, Джан Марко Ферари, Франческо Манянели, Марлон,Мануел Локатели, Джереми Бога, Доменико Берарди, Филип Джуричич, Франческо Капуто