Нулите от таблото на "Сан Мамес" не се отлепиха

Отборите на Атлетик Билнао и Ейбар завъртяха 0:0 в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига. “Лъвовете” натискаха в големи периоди от двубоя, но така и не стигнаха до попадение. Така момчетата на Гайска Гаритано пропуснаха да влязат в топ 4.

В 15-ата минута тимът от “Ипуруа” поиска дузпа за игра с ръка, но съдията реши, че няма основание за нарушение на правилата. “Рохибланкос” опитаха да вдигнат темпото, но до края на полувремето така и не стигнаха до голова ситуация. Секунди преди почивката попадение на Иниго Кордоба не беше зачетено заради засада.
През втората част “лъвовете” продължиха да играят тромаво и да не създават голови ситуации. В 72-ата Андер Капа центрира отдясно и защитникът на “синьо-червените” си вкара автогол. Ситуацията обаче беше анулирана заради засада на десния бранител. В 83-ата стражът на гостите Марко Дмитрович се справи с опасен удар с глава на Раул Гарсия.