Унион (Берлин) не успя да надвие последния (видео)

Отборите на Падерборн и Унион (Берлин) завършиха наравно 1:1 на "Бентелер Арена" в двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата. Това е първо реми за столичани в официален мач от 24 август тази година насам, когато отново направиха 1:1 при визитата си на Аугсбург.

Попадението за гостите отбеляза Маркус Ингвартсен с чудесен шут от дъгата на наказателното поле в 7-ата минута. Домакините обаче съумяха да изравнят в 33-ата минута, когато след центриране на Кристофър Антуи-Аджей Клаус Гясула с глава отклони топката към Кай Прьогер, който я прати в противниковата мрежа. До края на мача не падна нов гол и така двата отбора не излъчиха краен победител.

Унион е на 10-ата позиция в класирането с 20 точки, докато Падерборн е на последното място с едва 9 пункта в своя актив.