ЦСКА спечели "вечното" дерби с Левски на допълнителния турнир

Волейболистките на ЦСКА надиграха много трудно Левски с 3:2 (17:25, 25:20, 17:25, 25:23, 16:14) във "вечното" дерби от втория ден на Група 1Б от първия допълнителен турнир в НВЛ-жени, играно тази вечер в зала "Христо Ботев".

Така армейките записаха 7-а победа в първенството, като заемат 3-о място във временното класиране с 2 загуби и 18 точки. Загубата пък е втора за "сините", но въпреки това те остават на 2-о място в таблицата със 7 победи и 22 точки. Утре (14 декември), в последния ден на турнира, ЦСКА ще играе с Раковски (Димитровград), а Левски със Славия. Срещите са съответно от 16,00 и 18,30 часа.

"Червените" показаха изключително голям хъс и воля за победа, като съумяха да преклонят коравия тим на Левски. ЦСКА изоставаше с 1:2 гейма, но в четвъртата част не се предаде и показа много силна игра. ЦСКА поведе с 24:20, като левскарките успяха да се съберат и намалиха до 24:23. Армейките обаче устояха на всички атаки и реализираха заветната 25 точка, като вкараха мача до тайбрек. Драмата бе пълна в петата решителна част, като равностойната игра продължи докрай. Все пак, волейболистките на ЦСКА демонстрираха страхотна воля и характер и с повече стабилност надделяха с 16:14, а с това измъкнаха и победата с 3:2.

Най-полезна за ЦСКА бе Ивета Станчулова с 23 точки (3 блока, 1 ас, 35% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане) за победата. Дарина Куманова (33% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане) и Александра Костадинов (1 блок, 1 ас и 40% ефективност в атака) добавиха 13 и 12 точки за успеха. За "сините" Моника Кръстева бе над всички с фантастичните 34 точки (1 блок, 2 аса и 47% ефективност в атака), но и нейните усилия не бяха достатъчни за победа.