Тотнъм реагира на загубата на "Олд Трафорд" с разгром, Сон с един от головете на сезона (видео)

Тотнъм постигна най-голямата си победа в Премиър лийг от началото на сезона, след като разгроми с 5:0 Бърнли у дома. Така селекцията на Жозе Моуриньо реагира на загубата на "Олд Трафорд" през седмицата и се върна на победния път. Два гола на Хари Кейн (4', 54') и попадения на Лукас Моура (9'), Хюн-Мин Сон, който направи нещо изключително, и Муса Сисоко (74') материализираха превъзходството на Тотнъм. С днешния успех "шпорите" излязоха на пето място във временното класиране.

Една промяна беше направил  Моуриньо в сравнение с мача с Манчестър Юнайтед. Ерик Дайър влезе в халфовата линия на мястото на контузения Хари Уинкс. Лоутън, Брейди и Родригес стартираха за Бърнли. Ашли Барнс не бе в групата за днешния двубой.

Тотнъм много бързо реши всичко в своя полза. Хари Кейн откри резултата още в четвъртата минута след топовен изстрел от 35 метра. Четири минути по-късно преднината на домакините бе удвоена. Пробив на Сон завърши с удар, който бе избит. Последва разбъркване, в края на което Лукас Моура довкара от метър. В 15-ата минута шут на Сисоко срещна гредата. Шест минути след това удар на Брейди с глава срещна последователно две от гредите, но не навести вратата на Гасанига.

В 32-рата минута Сон направи 3:0 след гол, който със сигурност ще претендира за едно от попаденията на сезона. Кореецът овладя топката на границата на собственото си наказателно поле, след което за секунди преодоля целия терен, справи се с петима съперникови играчи и стреля покрай Поуп за 3:0.

В самия край на полувремето Ууд прати топката във вратата на Гасанига, но това попадение бе отменено заради нарушение срещу стража на Тотнъм.

В 54-тата минута Кейн направи 4:0, след като спечели една спорна топка на границата на наказателното поле, елиминира Тарковски и не остави шансове на вратаря на гостите.

Последният гол реализира Муса Сисоко 1/4 преди края след пробив и добро двойно с Кейн. Това е втори гол на халфа в последните му три мача.