Фрайбург достигна до мъчна, но сладка победа над Волфсбург (видео)

Фрайбург спечели трудно домакинството си на Волфсбург на “Шварцвалд Щадион” с 1:0, а в герой за тима на Кристиан Щрайх се превърна Жонатан Шмид, отбелязал отлично попадение след пряк свободен удар в 83-ата минута. Така Фрайбург се изкачи на 5-ото място в класирането, след като започна кръга под номер шест с 22 точки. Това задълбочи допълнително кризата при “вълците”, които имат едва една победа в последните пет мача в първенството и са 9-и с 20 точки.

Първото по-опасно положение в срещата дойде на сметката на момчетата на Оливер Гласнер, след като Ваут Вегхорст стреля с глава към противниковата врата, но ударът му не намери целта.

37-ата минута домакините организираха обещаваща контраатака, след като успяха да отнемат топката пред наказателното си поле, но центрирането отляво не бе достатъчно качествено и не затрудни отбраната на Волфсбург.

43-ата минута “вълците” получиха възможност да изпълнят фаул от дясно на наказателното поле на Фрайбург, топката попадна на главата на Жоао Виктор, който стреля по посока на вратата, кълбото се удари в тяло на защитник на домакините. Това доведе до протести от страна на “вълците”, които искаха дузпа, но претенциите им не бяха уважени от рефера Бастиан Данкерт.

Първото интересно положение след почивката отново бе дело на Фрайбург. В 55-ата минута домакините осъществиха добра бърза атака, топката бе върната към дъгата, но ударът на Николас Хофлер премина над вратата.

Последваха нови минути на затишие, за да се стигне до минутите между 70-а и 75-ата, когато домакините осъществиха няколко по-опасни атаки, които обаче неминуемо бяха спирани от защитниците в небесносиньо. Съдията също си спечели освирквания с няколко спорни отсъждания при обещаващи атаки на Фрайбург, които бяха спирани поради нарушения вместо да бъде пуснат авантаж, за което претендираха играчите на тима от полите на Шварцвалд.

Най-добрата възможност за гол пред Волсфбург се откри в 83-ата минута, когато отлично центриране от ляво доведе до груба грешка в дефанса на домакините, но останалият сам срещу опразнения ъгъл Ваут Вергхорст не успя да прати топката във вратата.

В ответната атака домакините достигнаха до заветното попадение. То дойде след впечатляващо изпълнение на пряк свободен удар на Жонатан Шмид от над 25 метра. Полузащитникът изпрати топката над стената, тя се отби в дясната греда на Коен Кастеелс и влетя в мрежата за 1:0.

89-ата минута Кастеелс прати отлична топка към Уилям, той нахлу опасно в наказателното поле на Фрайбург, но ударът му премина покрай вратата на домакините. В минутите до края предизвикаха емоции с няколко разбърквания в наказателните полета на двата отбора, но така и не доведоха до реални възможности за попадение.
В следващият кръг Фрайбург гостува на Херта, а Волфсбург има тежката задача да домакинства на водача Борусия (Мьонхенгладбах).