Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Десподов вкара нов гол и изработи друг при разгром на Щурм (видео)

Щурм (Грац) разгроми с 5:1 Ватенс в Тирол в двубой от 16-ия кръг на австрийската Бундеслига, благодарение на което тимът, воден от Нестор Ел Маестро, се изкачи до четвъртото място във временното класиране. Пореден гол за Щурм отбеляза българският национал Кирил Десподов, който се разписа за 4:1 в полза на гостите в 68-ата минута. Това е шесто попадение за бившия играч на ЦСКА-София в първенството. Беким Балай изведе българина, който завърши хладнокръвно. Девет минути преди края Десподов бе заменен от Якоб Антшер.

Иначе Щурм водеше с 2:0 на почивката след попадения на Филип Хуспек (7') и Хуан Домингес (38'). В изграждането на второто попадение Десподов също имаше ключова роля, тъй като той центрира добре от свободен удар, след което Балай отклони с глава към далечната греда, където Домингес засече.  В началото на втората част двата отбора си вкараха по един автогол. Флориан Топлич направи резултата 0:3, след като засече в собствената си врата центриране именно на българина. Иван Любич върна жеста и също си отбеляза автогол в 54-тата минута. В добавеното време Отар Китеишвили оформи крайния резултат.

Щурм вече има 27 точки - 12 зад лидера Залцбург.