Шалке догони лидера в Бундеслигата, въпреки съдийска неправда

Гол в 87-ата минута на Суат Сердар донесе измъчена победа на Шалке 04 над Унион (Берлин) с 2:1. "Кралскосините" вече са в серия от 5 мача без загуба и се изравниха по точки с водача в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах). Унион пък прекъсна поредицата си от три победи и заема 11-о място в подреждането.

Шалке не изигра най-силния си мач, но за пореден път през сезона показа характер. Момчетата на старши треньора Дейвид Вагнер бяха ощетени от съдията Даниел Шлагер, който отсъди дузпа за Унион за несъществуващо нарушение на Матия Настасич, но намериха сили да стигнат до трите точки.

Добрите резултати в последните седмици дадоха самочувствие на Унион и столичани доминираха в началните минути. Те имаха шанс да поведат след грешка на вратаря Александер Нюбел, но тя бе поправена от негов колега. Самият Нювел също имашв две важни намеси, с които предотврати това отборът му да се окаже в ролята на догонващ.

Шалке се затрудняваше да създава положения, но още първото такова се превърна в гол. Попадението вкара Бенито Раман с бомбен шут то границата на наказателното поле в 23-ата минута. Аржентинецът се разписа във втори пореден кръг. В 36-ата минута обаче реферът Шлаглер даде дузпа за Унион, след като Настасич изобщо не докосна Роберт Андрих. Съдията дори не поиска намесата на ВАР, а Маркус Ингвартсен с безмилостен удар изравни - 1:1.

През второто полувреме и двата отбора имаха своите шансове. Контрите на Унион не бяха никак безопасни, но в края гостите се прибраха в половината си и бяха наказани. В 87-ата минута ветеранът Невен Суботич загуби топката, последва светкавично разиграване и пас ктм непокрития Сердар, който с едно докосване насочи кълбото в мрежата.

В следващия кръг Шалке ще гостува на Байер (Леверкузен), а Унион ще се опита да се върне към победите в домакинството си на Кьолн.