Четири отбора от Висшата лига продължават в трети кръг на Купата на България

Отборите на Дея спорт (Бургас), Миньор (Перник), Ботев (Луковит) и Звездец (Горна Малина) продължават в трети кръг на турнира за Купата на България при мъжете.

Четирите тима победиха своите съперници в изминалия втори кръг, където един срещу друг застанаха отбори от Висшата лига. Бургазлии надиграха Етрополе с 3:0 гейма. Ботев (Луковит) се наложи над Виктория Волей (Пловдив) с 3:1 гейма. Със същия резултат Миньор отстрани Ботев (Ихтиман) след 3:1 гейма.

Най-драматичен развой имаше в старозагорската зала „Иван Вазов“, където волейболистите на Берое 2016 отстъпиха на Звездец (Горна Малина) след петгеймова битка с 2:3 гейма. Домакините поведоха с 2:0 гейма, но не успяха да спечелят мача. Гостите от Горна Малина отбелязаха пълен обрат, като наложиха волята си в следващите три части и извоюваха победата с 3:2, а с това и право на участие в следващата фаза.

Резултати от изиграните мачове във втори кръг можете да видите тук.

Резултати от изиграните мачове в първи кръг можете да видите тук.В трети кръг на турнира за Купата на България се присъединяват и всички отбори от Суперлигата. Четирите победители от Висшата лига и 12-те участника от елита оформят осем двойки, които ще бъдат определени чрез жребий.