Аякс се разправи с Лил и оглави група “Н” (видео+галерия)

Аякс продължава със силните си игри в група “Н” на Шампионската лига. Тази вечер холандският тим се наложи с 2:0 в гостуването си на Лил от 5-ия кръг и по този нечин оглави временното класиране в групата, като направи нова важна крачка към класиране напред. Точни за успеха на гостите бяха Хаким Зеш във 2-ата и Куинси Промес в 59-ата минута на срещата.

Аякс започна силно мача и взе ранна преднина. Още във 2-ата минута гостите организираха атака на скорост, Хаким Зиеш получи прд наказателното поле и от движение стреля във вратата за 0:1.

7 Лил - Аякс

Последваха още няколко положения за холандците. В 13-ата минута Аякс се възползва от грешка при изнасянето на топката, Душан Тадич бе изведен срещу вратаря, но не успя да го преодолее. В 18-ата минута пък отново Зиеш обстрелва вратата от дистанция, но неточно.

Лил стигна до първата си опасност чак в 30-ата минута. Домакините организираха контраатака, Джонатан Бамба бе намерен на стрелкова позиция, но прати кълбото над напречната греда.

В началото на второто полувреме французите имаха още един гоялм шанс. Виктор Осимен се пребори с двама защитници и върна за непокрития Юсуф Язики, който отблизо не успя да уцели вратата.

В ответната атака и Аякс имаше отлично голово положение. Ноа Ланг бе намерен с центриране в наказателното поле и стреля от воле покрай вратата. В 57-ата минута Зиеш за пореден път се пробва да отбележи с диагонален изстрел и не бе никак далеч от целта.

Две минути по-късно по-добрата игра на гостите им донесе и втори гол. Зиеш центрира към Куинси Промес, който отблизо засече топката под плонжа на вратаря за 0:2.

Лил на два пъти пропусна добри въможости да се върне в мача. В 61-ата минута Язики стреля покрай вратата, а в 72-ата минута Андре Онана направи страхотно спасяване след удар отблизо на Джонатан Бамба.

В 77-ата минута Зиеш вкара нов гол във вратата на домакините, но той не бе зачетен заради нарушение на нападателя. В 83-ата минута пък бомбен шут на Дони ван де Беек се отби от гредата.

Все пак Аякс си тръгна с трите точки и вече има 10 в актива си, като излезе начело в групата и ще се нуждае от само 1 точка в последния мач с Валенсия, за да се класира напред. Лил пък остава на дъното с 1 спечелена точка и без шансове за повече европейски футбол през пролетта.

Лил - Аякс 0:2
0:1 Х. Зиеш (2)
0:2 К. Промес (59)