България U17 с втора загуба на евроквалификацията

Националният волейболен отбор на България за девойки до 17 години, воден от Теодора Бечева, записа вторна загуба на евроквалификацията в Турция. Младите "лъвици" отстъпиха на домакините от Турция с 0:3 (14:25, 14:25, 22:25) във втория мач от зоналната квалификация за Европейското първенство през 2020-а, игран тази вечер пред над 1500 зрители в град Балъкесир.

Така българките са на последното 5-о място в групата без победа до момента и единствено теоретични шансове за класиране. Турция пък е начело с 2 победи от 2 мача и 6 точки във времеенното класиране. Утре (28 ноември) от 17,30 часа България излиза срещу тима Гърция, който днес отстъпи на Сърбия с 1:3 гейма, докато туркините ще почиват.

Турските волейболистки доминираха изцяло в първите два гейма, като ги затвориха със солидна преднина от 25:14. В третия гейм двата отбора започнаха равностойно, последва ново водачество за Южните ни съседки. Това продължи до средата на частта, след което българските момичета набраха инерция и излязоха напред. Домакините от Турьия, обаче, успяха да излязат от ситуацията и да се върнат в играта. В ключовите моменти те съумяха да задържат темпото и да запишат чиста победа след 25:22 и 3:0.

Над всички за България бе Ива Дудова с 13 точки (46% ефективност в атака) За туркините резервата Берен Йешълърмак приключи с 9 точки (3 блока, 1 ас и 56% ефективност в атака) за победата.

ТУРЦИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:14, 25:14, 25:22)
ТУРЦИЯ: Йоздже Арсланалп 1, Пелин Ероктай 8, Алейна Гьочмен 7, Мелиса Бюкмен 7, Дениз Дзенгин 6, Далиа Уилсън 7 - Ясемин Нарлъоолу-либеро (Берен Йешълърмак 9, Йозлен Шахин 4, Едже Хитайджа, Айше Гювенер 2, Дениз Дакак 2)
Старши треньор: РАШИТ БЕРК ИНАНЧ
БЪЛГАРИЯ: Маргарита Гунчева 1, Ива Дудова 13, Маргарита Узунова 3, Виктория Коева 7, Ивана Ефремова 3, Цветомира Миткова 1 - Марина Анастасия Карапаунова-либеро (Михаела Харизанова 1, Радостина Ананиева, Христина Пеева 2, Алина Атанасова)
Старши треньор: ТЕОДОРА БЕЧЕВА.