Брюж измъкна точка в Истанбул след драма в края

Брюж стигна до ценно равенство 1:1 при гостуването си на Галатасарай. Турците, които нямат победа в турнира от септември 2018 г., се радваха на първия си гол в тазгодишното издание, след като Адем Бюйюк откри резултата в 11-ата минута. Те обаче бяха разочаровани в 92-ата минута, когато Крепин Диата изравни резултата. 20-годишният нападател получи втори жълт картон и бе изгонен, защото съблече фланелката си, а съотборникът му Клинтън Мата последва съдбата му покрай празнуването на гола.

Така Брюж се доближи до Лига Европа, тъй като запази преднината си от една точка пред днешния си съперник на третото място в групата. Тимът на Фатих Терим, който има доста проблеми с контузени играчи, започна колебливо сезона в Турция и след 12-ия кръг е на осмо място, а скоро може да приключи и участието си в Европа.

Турците започнаха силно и още във втората минута Миньоле трябваше да се намесва след удар на Бюйюк. В 11-ата минута обаче 32-годишният нападател отлично овладя топката в наказателно поле, обърна се и я прати в мрежата. Попадението зарадва домакините, но съперникът им постепенно започна да взима инициативата. Крепин Диата стреля над вратата след отлична атака на гостите.  Вратарят на Галата Муслера все по-често трябваше да се намесва, но опитният страж се справяше.

След почивката Брюж опита да натисне и търсеше изравняването. Това обаче отвори пространства и домакините имаха 1-2 възможности да удвоят преднината си. Последните десет минути белгийците имаха тотален контрол, но пропускаха шансовете си. В 92-ата минута те успяха да стигнат до така ценния гол. Диата се разписа със страхотен удар от дистанция. Нападателят бе изгонен за втори жълт картон, а покрай радостта от гола терена напусна и Мата с втори жълт картон, след като изрита флагчето на корнера.