Реал правеше перфектния мач, но сега го чака тежък жребий (видео)

Реал Мадрид мачкаше Пари Сен Жермен на "Бернабеу" и водеше с 2:0 до 81-вата минута, но допусна изравняване, с което загуби борбата за първото място в група "А" на Шампионската лига. По този начин на 1/8-финалите тимът на Зинедин Зидан ще спори с някой от победителите в другите групи.

Карим Бензема вкара два гола в 17-ата и в 79-ата минути, но - противно на логиката - французите успяха да отговорят с две бързи попадения в 81-вата и 83-ата чрез Килиан Мбапе и Пабло Сарабия. В 90-ата Мбапе пропусна да реализира трети гол за гостите, но пък след това Гарет Бейл удари греда за Реал. Еден Азар напусна с травма, което е друга неприятност за испанците.

Мачът можеше да потегли в друга посока, след като в края на първата част реферът даде дузпа за ПСЖ и изгони вратаря Тибо Куртоа за нарушение срещу Мауро Икарди. После обаче той промени решението си, след като изгледа запис на цялата атака и видя нарушение срещу Марсело.

Още преди началото на срещата в Мадрид стана ясно, че Реал ще продължи във фазата на елиминациите, защото в другия двубой от групата Галатасарай и Брюж направи 1:1, с което загубиха шансове за втората позиция.

Иско беше титуляр за домакините, а се оправдаха очакванията, че Неймар ще е резерва за съперника.

От първата минута за Реал започна и набиращият популярност Федерико Валверде. На пейката бяха оставени Гарет Бейл, Лука Модрич, Родриго Гоес и Лука Йович.

Очаквано Томас Тухел беше предпочел Анхел Ди Мария пред Неймар, който все още не е в топ форма. Килиан Мбапе и Мауро Икарди бяха другите офанзивни играчи в схемата на парижани.

Над стадиона се изливаше силен дъжд, което попречи на футболистите. Французите започнаха по-нахъсано и в първите няколко минути създадоха напрежение в половината на Реал. След това обаче ПСЖ прие играта в своето поле.

Това не беше случайно, защото гостите предпочитаха да контраатакуват. Така в 12-ата минута Серхио Рамос изпусна Мбапе, който напредна по дясното крило и центрира към Икарди, който обаче с глава не успя да уцели вратата.
"Лос бланкос" отговориха на това с опасен изстрел на Кроос в 15-ата минута, който профуча ниско над гредата.

В 17-ата минута Реал поведе след попадение на Бензема Валверде нахлу отдясно в наказателното поле и подаде към Иско, който стреля в гредата, а при добавката французинът беше точен - 1:0.
В 27-ата Кроос отправи нов далечен шут, който беше точен, но този път Кейлор Навас се разтегна и отрази.
Гостите се съвзеха и в 31-вата Ди Мария не беше далеч от изравняването, но ударът му беше блокиран.

Последваха нови възможности пред Тибо Куртоа, който се намеси след изстрели на Икарди, Марко Верати и Мбапе.

В 39-ата "горещо" стана отново пред другата врата, където Навас отрази много мощен шут на Даниел Карвахал.

Минута след това домакините изпълниха корнер по нестандартен начин с пас по земя към връхлитащия Марсело, чийто удар също беше спасен.

В 42-ата минута Икарди се устреми срещу Куртоа и падна в наказателното поле. Реферът Артур Соарес Диас се вслуша в мнението на колегите си от ВАР и посочи бялата точка, а освен това вдигна червен картон на вратаря на Реал. Последва обаче ново преразглеждане на цялата атака, като самият арбитър изгледа запис на монитор край тъча. По този начин той прецени, че секунди при паса към Икарди халфът на ПСЖ Идриса Гей е фаулирал Марсело, за да му отнеме топката. Така в крайна сметка беше маркирано нарушение в полза на домакините.

За втората част в игра се появи Неймар. Само три минути му трябваха, за да отправи първия си изстрел към Куртоа. Преди това обаче Бензема пропусна 100-процентова възможност в самото началото на полувремето.

Реал обаче не позволи на французите да вземат инициативата. В 59-ата Кроос за пореден път тази вечер застраши Навас със силния си удар.

В 61-вата Азар за малко да удвои, а след него и Иско се размина с гола.

Седем минути по-късно Еден Азар напусна контузен, а на негово място се появи Гарет Бейл. Уелсецът веднага беше освиркан по подобие на предишния мач срещу Реал Сосиедад през уикенда.

Реал стигна до заслужения втори гол в 79-ата минута, когато Бензема беше точен с глава след центриране на Марсело.

Веднага обаче ПСЖ намали, след като Рафаел Варан и Куртоа не се разбраха и топката попадна у Мбапе на празна врата - 2:1 в 81-вата.

След още две минути "Бернабеу" замлъкна, след като влезлият като резерва Пабло Сарабия заби топката в горния ляв ъгъл на Куртоа.

Родриго пропусна да върне аванса на Реал с удар по диагонала.

В добавеното време Мбапе дори можеше да донесе успеха на ПСЖ, но за малко не уцели вратата. Но и това не беше всичко, защото в 94-ата Бейл нацели гредата.