Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Крепостта в Памплона падна, Атлетик Билбао измъкна победата

Отборът на Атлетик Билбао спечели с 2:1 при гостуването си на Осасуна в съседско дерби от 14-ия кръг на Ла Лига. Новината от този двубой е първата загуба на “червените” в Памплона от април 2018 година. Момчетата на Ягоба Арасате имаха 31 последователни мача без поражение на “Ел Садар” в срещите си от Примера и Сегунда. Иняки Уилиямс (21) и Кенан Кодро (79) вкараха за тима от “Сан Мамес”. Точен за домакините беше Есекиел Авила в 76-ата минута. С успеха Атлетик се изкачи до петата позиция.
В осмата минута капитанът на “лъвовете” Раул Гарсия вкара топката в мрежата на домакините, но след употреба на ВАР попадението не беше зачетено заради “тънка” засада. В 21-ата гостите от Билбао съсекоха своя съперник. Иняки Уилиямс изпревари своя пазач в битката за позициониране. Нападателят напредна в наказателното поле и реализира с удар в далечния ъгъл - 0:1. В 37-ата Хуан Вийяр вкара за памплонския тим, но отново след консултация с ВАР голът беше премахнат. В последните секунди на полувремето вратарят на Атлетик Унай Симон направи две великолепни спасявания.
"Червените" памплонци натиснаха през второто полувреме и създадоха напрежение в наказателното поле на гостите. В 59-ата минута Есекиел Авила подаде към Роберто Торес, който пусна топката в наказателното поле, но никой не стигна до нея. Минута по-късно Роберто Торес стреля до гредата. В 76-ата усилията на Осасуна дадоха резултат. Адриан Лопес центрира отляво, топката беше отклонена и стигна до точката на дузпата, кудето Чими Авила изпревари своя съперник и от въздуха реализира с фалцово насочване - 1:1. Тимът на Гайска Гаритано много бързо си върна аванса. Защитата на домакините не се ориентира и позволи на Кенан Кодро да овладя тупкаща топка и от седем метра да насочи в мрежата за 1:2. В 90-ата момчетата от "Сан Мамес" пропуснаха да вкарат нов гол. Иняки Уилиямс предпочете да стреля, но стражът Серхио Ерера изби с крак.