Салпаров: Не спечелим ли олимпийската квалификация, си тръгвам от националния отбор

Либерото на националния отбор на България и на Газпром-Югра (Сургут) Теодор Салпаров говори след домакинската загуба на клубния си тим от шампиона Кузбас (Кемерево) с 1:3 в мача от 7-ия кръг на Суперлигата на Русия.

Салпаров и Сургут скочиха здраво на шампиона, но взеха само гейм (видео)

“Борихме се, но в момента Кузбас е най-добрият отбор в Русия. Срещу шампионите ние показахме добър волейбол, с изключение на първия гейм. На нас не ни достигна да атакуваме успешно в решаващите части на геймовете. Ако бяхме успели да спечелим втората част, то тогава щяхме да имаме психическо превъзходство. Те спечелиха и това означава, че ние има накъде още да подобряваме играта си. Трябва да си направим изводи и да работим. Ако продължаваме така във всеки мач, то имаме сериозни шансове да радваме Сургут.

29 Теодор Салпаров донесе победа на Газпром при дебюта си

За мен това е едно предизвикателство - на 37 години да покажа, че поддържам добра форма. През януари за мен предстои участие на олимпийската квалификация с националния отбор на България. Ако не е я спечелим, аз си тръгвам от държавния тим. Така че ще се стремя да показвам моя най-добър волейбол, за да може нашата зала да бъде още по-пълна - тя е нашият седми играч”, заяви Теодор Салпаров.