Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Познат герой за ЦСКА (М) преди мача с Лудогорец (видео)

ЦСКА (Москва) записа минимална, но много важна победа в домакинството си на Криля Советов (1:0) и продължи да се изкачва в класирането на РПЛ. Отново Никола Влашич беше голямата фигура за "армейците" и донесе успеха в 75-ата минута. Московчани се изравниха по точки с третия Краснодар. След няколко дни на тима предстои мач срещу Лудогорец в Лига Европа.

Виктор Гончаренко избра схема с трима нападатели в лицето на Фьодор Чалов, Арнор Сигурдсон и възстановения от лека контузия Никола Влашич. Домакините се стремяха към втора поредна победа, а Криля Советов имаше за цел да постигне първи успех от 5 кръга и да се изравни с Динамо (Москва) на седмото място. Наставникът на самарци Миодраг Божович пусна в предни позиции Александър Соболев и Деян Радонич.

Сърбинът имаше първата възможност за гол, но в 3-ата минута след негов удар с глава топката излезе в аут. ЦСКА контролираше по-продължително топката, но не намираше път към вратата на гостите. Най-активен в състава на "армейците" беше Марио Фернандес, но бразилецът не получаваше достатъчно подкрепа от съотборниците си.

ЦСКА заигра по-офанзивно в края на полувремето, когато отправи няколко далечни удара към Сергей Рижиков, но нито един от тях не затрудни ветерана.

След почивката домакините сериозно вдигнаха оборотите. Сигурдсон и Иван Обляков бяха близо до гола, но Рижиков отново показа класа. В 59-ата минута в игра влезе Алан Дзагоев, а малко след това на терена се появи и Илзат Ахметов. Атаките на ЦСКА се развиваха на по-висока скорост и логичното се случи четвърт час преди края. Кристиян Бистрович подаде на сънародника си Влашич и хървтският национал откри резултата.

Последваха напрегнати минути, но домакините не позволиха да се стигне до изненада и вече са 4-и в класирането, на три точки пред Ростов на Ивелин Попов. Криля Советов се намира на 12-а позиция.