Лион удари Ница като домакин

Отборът на Лион постигна домакински успех с 2:1 над Ница в двубой от 14-ия кръг на Лига 1.

“Хлапетата” поведоха още в 10-ата минута след далечен удар по земя на Джеф Рене-Аделаид. В 28-ата Лион получи правото да изпълни дузпа за фаул на Кристоф Ерел срещу Муса Дембеле, като именно нападателят я превърна в гол. В 34-ата Марсал от състава на домакините получи директен червен картон, след като удари с високо вдигнат крак Хишам Будауи в главата.
Началото на второто полувреме се забави с около 20 минути заради димна завеса след пиротехника на домакинските фенове. Въпреки числения си превес, гостите успяха да стигнат само до един гол, след като Каспер Долберг се разписа в 78-ата минута. Асистиралият за попадението Патрик Бюрне обаче си изкара втори жълт и съответно червен картон в 86-ата минута и така двата отбора завършиха срещата с по 10 човека на терена.

Така Лион вече е 7-и в класирането с актив от 19 точки, докато Ница е с две по-малко на 15-ата позиция.