Реал Мадрид също отвърна на удара и се изравни с Барса (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид изравни Барселона на върха в класирането след победа с 3:1 над Реал Сосиедад. Публиката на “Сантиаго Бернабеу” беше изненадана във втората минута след ранен гол на Вилиан Жозе. Тимът на Зинедин Зидан, по подобие на Барселона, успя да осъществи обрат.

Карим Бензема (37), Федерико Валверде (47) и Лука Модрич (74) отбелязаха за домакините. Хърватският халф се отличи с гол и две асистенции. “Белите” излязоха от трудна ситуация, демонстрираха характер, а през второто полувреме надиграха своя съперник.

Зинедин Зидан подреди офанзивно трио, съставено от Родриго, Карим Бензема и Еден Азар. Федерико Валверде измести Тони Кроос, а Ферлан Менди влезе на мястото на Марсело. Наставникът на "чури урдин" Иманол също подреди 4-3-3, като всички погледи бяха вперени в преотстъпения от "белите" Мартин Йодегор.
Срещата на "Сантиаго Бернабеу" започна със "студен душ" за домакините. Малко повече от минута след старта капитанът Серхио Рамос опита да върне топката към Тибо Куртоа, но Вилиан Жозе пресече паса и отбеляза за 0:1. Така страхотната серия на Тибо Куртоа без допуснат гол спря на 535-ата минута. Попадението смути "лос меренгес" и вдъхнови баския тим. Гостите от "Аноета" разиграваха със самочувствие.
В 14-ата минута Микел Оярсабал напредна отляво, Даниел Карвахал загуби равновесие и това позволи на "десетката" да центрира необезпокоявано. Вилиан Жозе получи възможност да стреля отблизо, ала Куртоа успя да спаси. Впоследствие съдията спря играта заради засада на нападателя. В 17-ата Ферлан Менди шутира много опасно от 25 метра, изненадвайки вратаря Алекс Ремиро. Стражът се намеси в последния момент и извади късмет, че наоколо нямаше съперников футболист за добавка.
В 26-ата Еден Азар финтира Йосеба Салдуа и стреля коварно по земя. Вратарят Ремиро се справи, но отново показа колебание и не улови. Две минути по-късно тимът от Витория впечатли с умелото си преодоляване на висока преса. Момчетата на Иманол изнесоха топката по образцов начин и развиха опасна акция. Завърши я Йодегор с удар от 20 метра - Куртоа боксира.
В 36-ата минута Микел Мерино фаулира Лука Модрич в близост до тъчлинията. Хърватският халф изпълни свободния удар, центрирайки фалцово към Бензема, който засече топката с гърди и отклони в мрежата - 1:1. Това беше гол номер 10 за френския стрелец през този сезон в Ла Лига. Попадението внесе импулс в действията на мадридския тим и до края на полувремето домакините сериозно притесняваха своя опонент.
Втората част също започна с ранен гол, но този път във вратата на гостите. Топката се задържа в опасна близост до вратата на Реал Сосиедад, Модрич върна назад към Валверде, който шутира от 22 метра, топката рикошира и влетя в мрежата. Стражът на гостите направи крачка в грешната посока в неправилния момент и остана скован на голлинията - 2:1.
В 61-ата пред Йодегор се откри отлична възможност за гол. Норвежецът получи на границата на наказателното поле, но се забави при овладяването и ударът му от фронтална позиция не се получи. Две минути по-късно Азар си извоюва възможностд а шутира фронтално от дъгата. Той шутира в ръцете на Ремиро. В 64-ата гостите изпълниха заучено корнер, топката беше насочена по земя към дузпата, откъдето Вилиан Жозе стреля, но не намери кълбото по най-добрия начин и Куртоа плнжира, за да улови.
В 66-ата Гарет Бейл замени Родриго и публиката на "Сантиаго Бернабеу" не пощади уелсеца, дарявайки го с бурни освирквания. В 74-ата Бейл напредна отдясно и центрира към далечната греда, където Бензема хитро се беше освободил и свали с глава към точката на дузпата. Модрич шутира моментално и реализира въпреки усилията на вратаря Ремиро, който игра с топката - 3:1.
В 82-ата Аднан Янузай напарви рейд отдясно, влезе в наказателното поле, реши да не подава и се затвори. Ударът му от малък ъгъл беше обречен. В 84-ата Александър Исак стреля ниско по диагонала, ала белгийският страж внимаваше и изби в корнер. В 90-ата Бейл беше много близо до попадение, промуши топката между краката на вратаря, но премина покрай голлинията и размина далечната греда, за да напусне очертанията на терена.