Хебър излезе начело в Суперлигата (статистика)

Носителят на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) излезе начело в Суперлигата, след като записа 7-а поредна победа. Момчетата на Атанас Петров биха категорично у дома Арда (Кърджали) с 3:0 (25;17, 25:19, 25:20) в последен мач от 7-ия кръг, игран тази вечер пред над 1000 зрители в зала "Васил Левски".

Така Хебър излезе начело във временното класиране със 7 победи от 7 мача и 19 точки, колкото имат и шампионите от Нефтохимик, които са втори след 6 победи и 1 загуба. Арда пък остава на предпоследно 11-о място с едва 1 победа, 6 загуби и 4 точки. В следващия 8-и кръг Хебър гостува именно на Нефтохимик в голямото дерби, докато кърджалийци са домакини на Монтана.

"Тигрите" от Пазарджик доминираха през целия мач и не позволиха на гостите да противодействат. Хебър постигна 7-а си победа само след 69 минути игра.

Над всички за Хебър бе влезлият като резерва още в първия гейм Спас Байрев със страхотните 19 точки (3 блока и 59% ефективност в атака) за победата. За тима на Арда Дейвид Кръстев (2 аса и 40% ефективност в атака) и Венцислав Трифонов (5 блока!, 1 ас и 60% ефективност в атака) завършиха с по 12 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25;17, 25:19, 25:20)
ХЕБЪР: Георги Братоев 3, Брадли Гънтър 3, Мартин Симеонов 2, Александър Симеонов 8, Стойко Ненчев 4, Денис Чавдаров 7 - Петър Каракашев-либеро (Спас Байрев 19, Любомир Агонцев 1, Добромир Иванов-либеро)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
АРДА: Димо Димов, Дейвид Кръстев 12, Александър Илиев 6, Невен Нешев 9, Венцислав Трифонов 12, Васил Атанасов 4 - Владислав Лукаревски-либеро (Христо Петков, Яни Янев 1)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ.