Лестър с пета поредна победа във Висшата лига, след като се справи с Брайтън

Лестър надделя с 2:0 в гостуването си на Брайтън в среща от 13-ия кръг на Висшата лига. Това бе и пета поредна победа на “лисиците” във Висшата лига. По този начин играчите на Брендън Роджърс запазиха и второто си място в класирането с 29 точки. Брайтън пък е 12-и с 15 точки.

Гостите удариха греда още във втората минута, когато центриране от ляво на Бен Чилуел бе проспано от цялата защита на Брайтън и Аойсе Перес, който се появи изненадващо от задна позиция, се оказа срещу опразнената врата. Топката все пак се оказа висока за Перес и той не успя да я насочи добре, а нацели напречния стълб.

В 17-ата минута отново Перес бе на път да се озове в отлична позиция срещу Матю Райън, но бе своевременно фаулиран малко след централния кръг на терена от Адам Уебстър. Малко след това отново той получи в наказателното поле, успя да се завърти отлично, пусна към границата на наказателното поле, но ударът на Барнс бе спасен.

В първите минути на второто полувреме двата отбора не успяха да се застрашат сериозно. В 62-ата минута Джони Еванс получи контузия и бе заменен от Уес Морган. Две минути по-късно Лестър все пак достигна до попадение, което бе дело на активния до този момент Перес.

“Лисиците” успяха да изчистят топката след корнер, тя попадна у Мадисън, той пък я насочи към Джейми Варди, бившият английски национал напредна отлично, нахлу в наказателното поле и в последния момент я прати успоредно към бившия играч на Нюкасъл, който отбеляза.

Две минути след попадението се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на домакините, Варди се озова очи в очи с Матю Райън, но стражът спаси. В 70-ата минута сякаш се получи повторение на положението при гола на “лисиците”, но този път Варди прати топката към Джеймс Мадисън, който се засуети и не успя да отбележи.

80-ата минута се стигна до интересен казус, след като бе отсъдена дузпа в полза на Лестър. Джейми Варди изпълни, стреля силно, но вратарят на домакините блокира удара, но Джеймс Мадисън направи отлична добавка с глава и отбеляза. Съдията реши да прегледа положението с ВАР, системата показа, че Мадисън е нахлул в пеналта преди отправянето на удара и наказателния удар трябва да бъде пребит. Джейми Варди не сгреши при втория си опит и прати Райън в другия ъгъл за 0:2.

В 90-ата минута отново голмайстора на Лестър нахлу в наказателното поле, стреля по посока на вратата, но вратарят на Брайтън спаси. Това бе и последното положние в срещата. В следващият кръг Лестър посреща Евертън, а домакините гостуват на Ливърпул на “Анфийлд”.