Шампионите се надигнаха за обрат срещу силен Челси на "Етихад" (видео)

Манчестър Сити показа, че шампионският характер на отбора все още не е изгубен и победи Челси с 2:1 на "Етихад Стейдиъм" в много интересен и труден за "гражданите" двубой. Лондончани, които бяха в серия от шест поредни победи в Премиър лийг, започнаха силно този мач и поведоха заслужено с гол на Н'Голо Канте (21'). Само 16 минути по-късно обаче резултатът бе изцяло в полза на шампионите след попадения на Кевин Де Бройне (29') и Рияд Марез (37'). След този резултат двата отбора си размениха местата във временното класиране и Манчестър Сити вече заема трета позиция - на точка зад Лестър, но все още на девет зад Ливърпул, от който загуби преди две седмици с 1:3. Челси е четвърти.

Джосеп Гуардиола беше направил пет промени в състава си. Едерсон се завърна на вратата, след като пропусна дербито с Ливърпул заради контузия. Бенжамен Менди, Жоао Кансело, Рияд Марез и Давид Силва също започнаха. Бернардо Силва пропусна двубоя заради наказание.

Сесар Аспиликуета и Матео Ковачич стартираха за Челси за сметка на Рийс Джеймс и Мейсън Маунт които останаха на пейката за началото.

Двубоят започна по много интересен начин. Още в четвъртата минута шампионите имаха шанс да открият резултата, след като Агуеро изведе Де Бройне, който стреля към далечния ъгъл, но топката премина  близо, но встрани от целта. Челси обаче контраатакуваше много опасно, като лондончани с дълги подавания преодоляваха колебливата отбрана на "гражданите". В осмата минута Вилиан проби на скорост отдясно и стреля по диагонала, но и тук топката премина встрани от далечната греда. В 15-ата минута корнер пред вратата на Едерсон предизвика разбъркване и в крайна сметка Томори получи възможност да стреля, но и неговият шут профуча на сантиметри от целта. Челси атакуваше все по-настойчиво, а изненадващо владееше и повече топката, и в 21-вата минута взе заслужен аванс. Ковачич изведе Канте с едно прехвърлящо подаване. Французинът овладя много добре, пребори се с Менди и стреля технично под тялото на Едерсон.

Само осем минути след това Сити възстанови равенството с голяма доза късмет. Гостите загубиха топката, а Давид Силва веднага намери Де Бройне. Белгиецът се освободи добре от Жоржиньо и стреля. Топката рикошира в Зума и така стана недостижима за Кепа - 1:1.
Само още осем минути след това Марез направи пълен обрат след страхотен идивидуален пробив. Алжирецът получи одясно, преодоля с лекота Емерсон и стреля между краката на Томори, пращайки топката в ъгъла до далечната греда - 2:1.
Две минути преди почивката Кепа сгреши и подари топката на Агуеро, който веднага стреля, но ударът му срещна напречната греда.

Челси започна добре второто полувреме. В 54-тата минута Вилиан изведе много хитро Аспилуета, който върна добре към Канте. Французинът стреля по земя, но Фернандиньо подложи крак в последния момент и изби в корнер. Сити отговори веднага и удар на Кансело бе изчистен пред голлинията от Аспиликуета.
В 65-ата минута Фернадиньо засече меко центриране на Агуеро, но Аспилуета блокира. Марез направи добавка, но този път Кепа изби с върха на пръстите си.
1/4 час преди края Агуеро получи разтежение в слабините и бе заменен от Габриел Жезус.
В 81-вата минута Вилиан отправи доста добър изстрел от 20-ина метра, след който топката профуча над напречната греда. Едерсон също докосна топката, но неправилно бе отсъден аут.
В 85-ата минута Едерсон за малко не сгреши фатално, след като изрита топката в тялото на пресиращия гол Батшуай, но за негов късмет кълбото излезе в аут.
В добавеното време Мейсън Маунт изпълни много добре пряк свободен удар, след който топката профуча встрани от дясната греда на вратата на Едерсон. Веднага след това Стърлинг вкара трети гол за Сити, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради много тънка засада на английския национал.