Спартак (Плевен) ликува в Ерден след драма с пет гола

Спартак (Плевен) постигна впечатляващ успех във визитата си на Кариана (Ерден) в мач от 16-ия кръг на Втора лига. Плевенци, които са разтърсвани от финансови проблеми, не се дадоха на карианци и спечелиха с 3:2 след два обрата в мача. В 24-ата минута Ивайло Иванов даде аванс на гостите с хубав гол, но само две минути по-късно отборът на Кариана получи правото на изпълни 11-метров наказателен удар за игра с ръка на защитник на самата голлиния. Зад топката застана Евгени Игнатов, който изравни.

В 62-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат с гол на Георги Георгиев. След това дойде звездният миг на Адриан Димитров, превърнал се в герой за Спартак. Първо в 70-ата минута нападателят изравни резултата, а в 85-ата минута попари карианци и прати трите точки в Плевен. В класирането Кариана е на 7-о място с актив от 20 точки. В дъното Спартак (Плевен) се изравни по точки със Спартак (Варна) и вече заема 15-а позиция.

Кариана (Ерден) – Спартак (Плевен) 2:3

Кариана: Петър Начев, Мартин Николов, Георги Илиев, Владимир Мичев, Георги Търтов, Цветомир Тодоров, Евгени Игнатов-кап., Християн Илиев (78-Симеон Русев), Ангел Бастунов, Раджеб Халил, Георги Чакъров (55-Ивелин Илиев). Треньор: Веселин Великов.

Спартак: Станислав Антонов, Кристиян Григоров, Валентино Макавеев, Цветелин Иванов, Димитър Димитров, Станислав Иванов, Андриян Димитров, Петър Тончев, Ивайло Иванво (90+2-Хосеин Трайков, Ивайло Раденцов-кап., Преслав Антонов (17-Христо Тодоров). Треньор: Красимир Бислимов.

Голмайстори: 0:1 Ивайло Иванов (24), 1:1 Евгени Игнатов (26-дузпа), 2:1 Георги Илиев (62), 2:2 Андриян Димитров (70), 2:3 Андриян Димитров (85).

Главен съдия: Красен Георгиев.

Асистенти: Калин Киров, Димитър Димитров.
Жълти картони: Ангел Бастунов (Кариана); Цветелин Иванов, Димитър Димитров, Андриян Димитров, Христо Тодоров(Спартак).       Стадион: „Кариана”, в с. Ерден-60 зрители.