Феноменален гол на Иса пречупи Славия (галерия+видео)

Черно море удари Славия с 1:0 на стадиона в "Овча купел" в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата падна в добавеното време, като негов реализатор бе Исмаил Иса. Българският национал реализира със страхотна задна ножица, която донесе ценни три точки на "моряците". Преди това, в 69-ата минута, Николай Дюлгеров от състава на "белите" получи червен картон след два жълти. Мачът бе доста двуостър, като положения имаше и пред двете врати. Голяма част от тях бяха пред вратата на Славия, като добър мач направи стражът Георги Георгиев. Това бе пряк сблъсък между два от тимовете, борещи се за място в топ 6. Те са залепени един до друг в класирането, като "моряците" са с една точки пред "белите"

62 Славия - Черно море 62 Славия - Черно море
62 Славия - Черно море
Домакините днес бяха без трима ключови футболисти. Наказани бяха Карабельов и Шоколаров, а Томбак е контузен. Така единайсеторката бе съставена от Георгиев на вратата и пред него Патев, Виячки, Гамаков и Попадийн в защита. Дюлгеров и Бенгюзов бяха опорни полузащитници, а Галин Иванов бе плеймейкър. Ради Кирилов и Емил Стоев започнаха на двете крила, а атаката водеше Цветелин Чунчуков.Славия - Черно море@@@
В Черно море също имаше проблеми с контузени. Аут от състава бяха Ндонгала, Нягу, Дюлгеров и Енчев. Илиан Илиев излезе с Митрович под рамката и Попов, Димов, Стефан Станчев и Панов в отбрана. Панайотов, Родриго и Андраде няха в средата на терена. В атака пък се разчиташе на Илиан Илиев-младши, Минчев и Иса.  Славия - Черно море@@@
Преди началото на мача наставникът на Славия Златомир Загорчич получи специална фланелка по случай 100-ния двубой на специалиста начело на "белите". Още във втората минута Мартин Минчев прати топката с глава около точката за изпълнение на дузпа, а там Даниел Димов стреля със задна ножица. Топката обаче прелетя над напречната греда и раздели защитника с красив гол.
Славия отговори с неточен удар на Цветелин Чунчуков. В 12-ата минута Илиан Илиев-младши центрира, а Даниел Димов засече с глава, но над прати топката над вратата. В 32-ата минута Черно море можеше да води в резултата след сериозна грешка на стража Георги Георгиев. Българският национал излезе извън наказателното си поле, но се подхлъзна, а Мартин Минчев овладя топката. Славия - Черно море@@@
Младокът финтира Милен Гамаков, но не подаде към свободния в наказателното поле Исмаил Иса, а предпочете да играе сам. Това бе грешното решение в случая и Минчев загуби контрол над топката, а бранителите на Славия овладяха ситуацията. Минути по-късно Мартин Минчев изведе Илиан Илиев зад гърба на защитата, а халфът опита да преодолее Георги Георгиев.Славия - Черно море@@@
Вратарят обаче подложи крак и след рикошет в крака на младока кълбото излезе в аут. В 39-ата минута Исмаил Иса не успя да засече топката във вратата, останал непокрит на втора греда. След 60-секунди самостоятелен пробив на Радослав Кирилов завърши с удар покрай вратата на Митрович. В 56-ата минута Галин Иванов отправи мощен удар от далечна дистанция, който попадна право в ръцете на вратаря на "моряците".Славия - Черно море@@@
В 59-ата минута Черно море пропусна нова 100-процентова възможност за гол. Този път Родриго Енрике получи добро подаване, овладя топката с десния и крак и шутира с левия към обратния ъгъл, но не успя да намери очертанията на вратата. Веднага след това Митрович парира удар на Енрике, а Дани Кики вкара топката, но голът му бе отменен заради засада.Славия - Черно море@@@
В 68-ата минута Митрович имаше късмета ударът на Галин Иванов да попадне право в него, а не във вратата му. Само след няколко секунди Николай Дюлгеров остави “белите” с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон. Дюлгеров влезе грубо в краката на Марин Минчев и въпреки че игра с топката, съдията Радослав Гидженов не се поколеба да го изгони от игра.Славия - Черно море@@@
В добавеното време, след серия пропуски пред вратата на Славия, "моряците" най-накрая успяха да отбележат, а голът на Исмаил Иса бе повече от красив. Нападателят отбеляза със задна ножица, като топката се отби в напречната греда и остави безпомощен стража Георги Георгиев.