Швейцария взе първото място и е на финалите (видео)

Швейцария се класира за финалите на Европейското първенство през следващата година, след като разгроми с 6:1 Гибралтар като гост и завърши на първо място в Група "D". Това ще е пето участие на "кръстоносците" на шампионат на Стария континент. Въпреки че всички очакваха безпроблемен мач за Швейцария, тимът на Владимир Петкович имаше аванс от само един гол до почивката. Това се дължеше единствено на многото пропуски на гостите. Попадението отбеляза Седрик Итен в 10-ата минута. След почивката всичко си дойде на мястото. Рубен Варгас (50'), Кристиан Фаснахт (57'), Лорис Бенито (75'), втори гол на Итен (84') и попадение на Гранит Джака (86') донесоха убедителната победа.

Защитата на Швейцария подари един гол на Гибралтар в 74-тата минута. Реализира го Рийс Стич. Това бе трето попадение за айтсайдера в групата от началото на квалификациите. Иначе Гибралтар завърши на последно място, без нито една точка и с голова разлика 3:31.