Финландия се класира на Евро 2020

Отборът на Финландия се класира за първи път в своята история на европейски финали. Тази вечер скандинавците разгромиха у дома Лихтенщайн с 3:0 и си осигуриха второто място в група J кръг преди края.

Победител в потока е Италия, като "адзурите" са с мач по-малко, като по-късно днес играят като гост с Босна и Херцеговина.

Интрига в мача на Финландия срещу джуджето Лихтенщайн нямаше. Ясе Туоминен откри в 21-ата минута, а през втората част Теему Пуки довърши започнатото с попадения в 64-ата минута от дузпа и в 75-ата. Така той вече има девет попадения в тази кампания.

В друг мач от групата Гърция постигна втора пореда победа в евроквалификациите в мач без значение. Южните ни съседи сломиха с 1:0 Армения в Ереван с попадение на Димитрис Лимниос и спасиха честта си.

В предишния кръг Гърция надви с 2:1 Босна и Херцеговина и на практика се превърна в арбитър за второто място.