Огромно признание за Стойчо Младенов в Казахстан

Стойчо Младенов получи огромно признание за работата си в Казахстан, след като преди броени минути бе избран за треньор №1 на бившата съветска република за 2019 година.

Българският наставник заслужи престижния приз най-вече заради спечелената купа на страната. Той триумфира на финала след успех с 2:1 над Атирау след продължения. В първенството тимът му завърши на шесто място.

За Младенов това е втора международна купа в кариерата. През 2009 година треньорът спечели купата на Персийския залив, когато водеше Ал Ахли (Джеда). В кариерата си като наставник Екзекутора на Ливърпул има две шампионски титли с ЦСКА и една като асистент на армейския клуб.

Така Младенов стана вторият български треньор, който печели тази награда след бившия наставник на Астана Станимир Стоилов.

По време на церемонията приз за треньор №1 получи още един българин. Това е Калоян Петров - старши треньор на женския отбор по футбол на шампионките от БИИК-Казигурт (Шимкент) и наставник на националния отбор на Казахстан-жени.