Сент Етиен продължи подема си с обрат срещу Нант

Сент Етиен спечели гостуването си на Нант с 3:2 във вълнуващ двубой от 13-ия кръг на Лига 1. Така отборът остана непобеден в девети пореден мач във всички турнири, като записа 5 успеха в последните си 6 шампионатни срещи.

Нант поведе в резултата в 14-ата минута чрез Людовик Блас. В 22-ата Мигел Трауко изравни, засичайки с глава центриране на Франк Хонорат. В 26-ата домакините си върнаха преднината с точен шут на Имран Луза от границата на наказателното поле. “Зелените” обаче отново възстановиха равенството в 34-ата минута, когато Денис Буанга се възползва от центриране на Трауко. В 67-ата минута с втория си гол в мача Буанга донесе крайния успех за своя тим.

С днешната победа Сент Етиен се изкачи на третата позиция в класирането с актив от 21 точки. Нант пък се свлече на 8-ото място с 19 пункта, колкото имат още пет отбора в таблицата.