Бърнли разгроми Уест Хам

Отборът на Бърнли нанесе тежка загуба с 3:0 у дома на лондонския Уест Хам в двубой от 12-ия кръг на Премиър лийг.
След тази загуба "чуковете" се свлякоха до 16-ото място във временното класиране с 13 точки, докато Бърнли вече е 9-и с 15. Домакините напълно заслужено спечелиха мача, като това 3:0 беше най-малкото, с което хората треньора Мануел Пелегрини можеха да си тръгнат от "Търф Мур".
Резултатът откри Ашли Барнс в 11-ата минута след асистенция на Джеймс Тарковски. Малко преди почивката Крис Ууд удвои, а до края на полувремето Бърнли можеше да отбележи и трети гол. В 54-ата минута всички надежди на Уест Хам за нещо в този мач рухнаха, след като вратарят Роберто си отбеляза автогол след ъглов удар.