Глътка въздух за Евертън (видео)

Евертън постигна първа победа като гост от началото на сезона и леко се издигна в класирането, след като надделя с 2:1 над Саутхамптън.

Том Дейвис откри резултата в полза на гостите в четвъртата минута. Той насочи топката към мрежата с глава отблизо, след като тя бе отклонена от Холгейт. Тимът на Марко Силва пропусна серия от положения да удвои преднината си преди почивката. Това позволи на “светците” да отговорят в началото на второто полувреме. След центриране на Буфал и рикошет топката се озова в Дани Ингс и той изравни.

Домакините, които са с най-слабата защита във Висшата лига, не успяха да запазят точката. 15 минути преди края Ричарлисон се възползва от центриране на Сидибе и донесе победата на “карамелите”.

За Саутхамптън това бе шеста загуба в последните седем мача в първенството, което го оставя на предпоследното място с актив от 8 точки.