Сасуоло най-после успя да победи Болоня (видео)

Отборът на Сасуоло постигна домакинска победа с 3:1 над Болоня в първия мач от 12-ия кръг на Серия “А”.

В 34-ата минута Филип Джуричич с акробатично изпълнение подаде на Франческо Капуто, чийто удар вратарят Лукаш Скорупски не успя да спаси. В 68-ата минута Джереми Бога надбяга противниковата защита и успя да удвои преднината на домакините. Едва две минути след това Рикардо Орсолини намали изоставането на гостите с добавка след избито центриране на Ладислав Крейчи. В 75-ата обаче Капуто осъществи отличен пробив и с мощен шут оформи крайното 3:1. В 77-ата минута Орсолини за втори път в мача се разписа, но попадението му не беше зачетено заради засада.

Така Сасуоло прекъсна серията си от седем поредни мача без успех срещу този противник, изкачвайки се на 11-ата позиция в класирането с актив от 13 точки. Болоня пък е на 14-ото място с една по-малко.