Късен гол класира Ювентус за елиминациите в ШЛ (видео)

Отборът на Ювентус победи с 2:1 Локомотив (Москва) като гост в двубой от четвъртия кръг на група D в Шампионската лига и така си осигури участие на 1/8-финалите на турнира. Точни за “Старата госпожа” бяха Аарън Рамзи (4’) и Дъглас Коста (90+3’), а гола за домакините отбеляза Алексей Миранчук (12’).
Маурицио Сари бе направил цели 7 промени в стартовия си състав след победата с 1:0 над Торино. Местата си запазиха единствено вратарят Войчех Шчесни, капитанът Леонардо Бонучи, халфът Миралем Пянич и голямата звезда Кристиано Роналдо. Домакините пък бяха подредени в 4-4-2, като двамата в атака са Едер и Миранчук.
Ювентус поведе още в 4-ата минута, когато след пряк свободен удар на Роналдо вратарят Гилерме изпусна топката, която мина между краката му, а Рамзи я добута във вратата от голлинията и така попадението беше записано на неговото име. Това е и гол номер 300 за торинци в историята на Шампионската лига. Домакините обаче не се забавиха и изравниха едва осем минути по-късно. Тогава Миранчук засече центриране с глава, като ударът му срещна страничната греда, но при добавката си беше точен за 1:1. В 22-ата минута той можеше да стигне до своя втори гол в мача, но от няколко метра с глава насочи топката над вратата. В 33-ата Гилерме изби в корнер шут от воле на Гонсало Игуаин.
В 56-ата минута Гилерме изби удар на Роналдо от границата на наказателното поле. В 78-ата Бонучи от голлинията спря изстрел на Жоао Марио. В последните минути на мача "бианконерите" бяха тези, които търсеха победата и стигнаха до нея в добавеното време. Това стана след прекрасен пробив на резервата Дъглас Коста, който прокара топката между краката на Гилерме, за да донесе успеха за своя тим. Така за рекорден в историята си шести пореден път Ювентус ще играе в елиминационната фаза на Шампионската лига.

ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) - ЮВЕНТУС 1:2
0:1 Рамзи (4')
1:1 Миранчук (12')
1:2 Коста (90+3')