Сампдория спечели битката на дъното с късен гол (видео)

Сампдория най-после сложи край на серията си от 6 поредни мача без победа в Серия “А”. Тази вечер възпитаниците на Клаудио Раниери постигнаха труден, но сладък успех с 1:0 над СПАЛ на стадион “Паоло Маца” в сблъсъка между последния и предпоследния във временното класиране. Поради тази причина и победата е с двойна цена, защото е като гост срещу пряк конкурент в битката за оцеляване.

Двата тима не впечатлиха с представянето си през редовните 90 минути, като положенията пред двете врати не бяха много и по всичко изглеждаше, че срещата ще завърши със скучно нулево реми.

В първата минута на добавеното време обаче “Моряците” нанесоха своя удар. Тогава топката бе центрирана в наказателното поле, Гастон Рамирес с глава подаде към Джанлука Капрари, който отблизо също с глава порази вратата за крайното 0:1.

С тази победа Сампдория се изкачи до 18-ата позиция в таблицата с 8 точки. СПАЛ пък вече е на дъното за сметка на генуезци със 7 спечелени точки до момента.