Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Гремио спечели градското дерби на Порто Алегре, Фламенго продължава да доминира

Гремио победи с 2:0 Интернасионал в градското дерби на Порто Алегре, което беше част от 30-ия кръг на бразилското първенство. Синьо-черните вкараха по едно попадение във всяко полувреме, а победата ги остави на 5-о място в класирането с 50 точки, на две от местата за участие в Копа Либертадорес.

Педро Жеромел откри резултата за Гремио в 34-ата минута след точно изпълнение на свободен удар, а Ромуло удвои преднината на своя отбор 12 минути преди края на мача. Резервата Ромуло овладя топката пред наказателното поле, завъртя един защитник на ъгъла на пеналта и технично наказа втория вратар на гостите Данило Фернандеш. Той се появи на терена в 56-ата минута, след като титулярният страж Марсело Ломба успя да спъне от втори опит Андрес Д'Алесандро от гостите.

Лидерът и кандидат-шампион Фламенго разгроми с 4:1 Коринтианс, като Бруно Енрике вкара три гола- два в последната минута на първото полувреме и един в 1-ата на второто. Матеуш Виташ намали за Коринтианс в 52-ата, но Витиньо оформи окончателната преднина на своите в 67-ата. С този хеттрик Бруно Енрике вече има 15 попадения и изостава на 5 от лидера при голмайсторите и негов съотборник Габриел Барбоса.

Фламенго е начело в класирането със 71 точки, пред Палмейрас с 63 и Сантос с 58. Палмейрас прекърши минимално Сеара с 1:0 благодарение на точния удар на Зе Рафаел в 17-ата минута, а Сантос отнесе Ботафого с 4:1 с два гола на Йеферсон Сотелдо, който се развихри при 2:1.