Дунав (Русе) с втора поредна драматична победа в Суперлигата (видео+ статистика)

Волейболният отбор на Дунав (Русе) записа втора поредна много драматична победа и общо 3-и успех в Суперлигата на България при мъжете. Воденият от Данаил Милушев тим направи пълен обрат и надделя трудно у дома над Пирин (Разлог) с 3:2 (22:25, 24:26, 25:17, 25:20, 15:11) в мач от 4-ия кръг на първенството, игран тази вечер пред около 800 зрители в Русе.

Така русенци са на 4-о място във временното класиране с 3 победи, 1 загуба и 7 точки, но преди изиграването и на последните срещи от кръга. Пирин пък е 7-и с едва 1 победа, 3 загуби и 4 точки, с колкото е и 8-ия Арда (Кърджали). В следващия 5-и кръг Дунав гостува на Славия, докато разложани са домакини на ЦСКА. Двубоите са съответно в петък (8 ноември) и събота (9 ноември) от 18,00 часа.
В първата част гостуващият тим доминираше и закономерно поведе в резултата. Впоследствие играта бе по-оспорвана, като в ключовите моменти отборите си разменяха лидерството. Разложани поеха инициативата и затвориха частта в своя полза, увеличавайки аванса си.

В третия и четвъртия гейм домакините показаха друго лице и изравниха резултата.

Срещата влезе в тайбрек, който бе доста драматичен. До 9:9 русенци и разложани се догонваха, но Данаил Милушев и съотборниците му набраха инерция и с добра игра стигнаха до победата.

Над всички за Дунав беше играещият старши треньор Данаил Милушев със страхотните 25 точки

(5 блока!

(5 блока!

, 3 аса и 47% ефективност в атака) за победата. За гостите от Пирин Йордан Желязков реализира 18 точки.

ДУНАВ (РУСЕ) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:2 (22:25, 24:26, 25:17, 25:20, 15:11)