Късен гол върна Шалке 04 в голямата игра (видео)

Шалке 04 продължава да е сред претендентите за челните позиции в Бундеслигата, след като надви Аугсбург с 3:2 като гост и се доближи на 4 точки до лидера Борусия (Мьонхенгладбах). “Миньорите” губеха с 1:2 до 71-вата минута, когато изравниха чрез Озан Кабак. В 82-ата пък мароканският национал Амин Арит реализира победното попадение, възползвайки се от грешка на Рийс Оксфорд. Евентуално равенство или загуба щеше да остави тима на девета позиция.

Тимът на Аугсбург поведе в 38-ата чрез капитана си Даниел Байер, който изненада Александер Нюбел с нестандартен шут. Точно преди почивката обаче Стефан Лихтщайнер си заби автогол в опита си да изчисти центриране на Даниел Калиджури.

Баварците отново излязоха напред, когато след час игра Алфред Финбогасон беше точен от бялата точка за игра с ръка на Бастиан Очипка.

После обаче играчите в синьо се възползваха от ново статично положения и в края нанесоха своя победен удар чрез Арит.

Аугсбург няма победа от шест кръга насам и е на 16-а позиция, която праща на бараж за оцеляване.