Кешерю: Това е фаул с червен картон, не знам как съдиите не видяха

Таранът на Лудогорец Клаудиу Кешерю обяви след домакинската победа на неговия отбор с 3:1 над Берое, че заралии е трябвало да останат с човек по-малко още в началото на двубоя. Повод за претенцията на румънеца е задържането му от защитника Александър Василев, когато се откъсваше сам срещу вратаря в наказателното поле.

Кешерю говори и за следващия мач на орлите, който е срещу Еспаньол. Той е сигурен, че неговият тим не е по-слаб от испанците и това трябва да бъде показано в четвъртък.

“Не очаквахме да започнем мача от 0:1. Трябваха ни 15-20 минути да се върнем в мача, защото емоциите бяха повече. Това беше първи гол, който пуснахме вкъщи. След това подобрихме играта, логично вкарахме два гола, а след като се отвори мачът, реализирахме и трети.

Какво ни затрудни? Не обичам да говоря за съдии, но излизах сам срещу вратаря, дърпат ме пред наказателното поле. Това е фаул и червен картон. Сериозен фаул и не знам как съдиите не видяха. Но както ние правим грешки, така и те правят”, коментира Кешерю, след което сподели очакванията си за предстоящото гостуване на Еспаньол.

“Всички трябва да видим, че първият мач не беше нашият отбор. Ако беше завършил 0:0, никой нямаше да каже нищо, но те спечелиха с 1:0. Трябва да отидем в Испания, да играем  със съмочувствие, ритъм… Те не са по-силни от нас”, сигурен е Кешерю.