Южна Африка попари Англия във финала на Световното по ръгби

Южна Африка триумфира над Англия с 32:12 във финала на Световното първенство по ръгби в Йокохама, Япония. Англичаните, които бяха смятани за фаворит след триумфа си над Нова Зеландия на полуфиналите, не успяха да се противопоставят успешно на своя противник.

Новите шампиони решиха изхода от мача през второто полувреме, когато Маказоли Мапимпи и Чеслин Колби реализираха две есета в рамките на осем минути (67 и 75-а минути). С 22 точки за победителите се отличи Андре Полард. Всички точки за Англия бяха отбелязани от Оуен Фарел. Ръгбистите на Южна Африка се превърнаха и в първият тим, който започва надпреварата със загуба, но вполедствие се добира до трофея, както и първият отбор, който печели Три Нейшънс трофея, както и Световната титла в една и съща година.