Бивш играч на Ботев (Пловдив) спасен от линч в Индонезия

Бившият футболист на Ботев Пловдив Диого Кампос участва в доста злополучен мач със своя настоящ отбор Персебая от индонезийското първенство. Бразилецът и неговите съотборници бяха спасени от местната полиция, за да не бъдат линчувани от своите фенове.

Стотици фенове на Персебая побесняха след поредната загуба на отбора, който отстъпи с 2:3 от ПСС в мач от 25-ия кръг на шампионата.

Диого Кампос дори вкара втория гол в мача за Персебая от дузпа в 76-ата минута. Той се оказа недостатъчен.

След последния съдийски сигнал феновете нахлуха на терена и започнаха да хвърлят предмети. Само бързата реакция на полицията спаси играчите, които бяха отведени в бронирани коли. Разбеснелите се привърженици обаче не се успокоиха и започнаха да чупят части от стадиона и да ги палят.