Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Хебър взе без проблеми дербито с Левски (снимки + статистика)

Носителят на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) записа трета поредна победа в Суперлигата при мъжете. Водените от Атанас Петров тим надигра категорично като гост Левски с 3:0 (25:17, 25:19, 25:20) в последната среща от 3-ия междинен кръг на първенството, играна тази вечер пред едва около 200 зрители в зала "Христо Ботев" в столицата.

Така "тигрите" от Пазарджик са начело във временното класиране с 3 победи от 3 мача и 9 точки. Левски пък продължава без победа до момента, като е на 10-о място с една единствена спечелена точка. В следващия 4-и кръг Хебър отново гостува, но този път на ЦСКА, а "сините" играят срещу Монтана. Срещите са в неделя (3 ноември).

Куп здравословни проблеми продължават да преследват Левски, като те не можаха да разчитат на някои основни играчи и в този мач - Трифон Лапков и Методи Ананиев. В игра се завърна капитанът Смилен Мляков, който лекуваше контузия. Старши треньорът на "сините" Андрей Жеков, за когото мачът беше повторен дебют, разчита само на един разпределител - Делчо Раев, поради травма на втория плеймейкър Стоил Палев.

Домакините от Левски започнаха убедително и с разлика от четири точки, след което лека-полека пазарджиклии успяха да ги настигнат. В крайна сметка резултатът бе изравнен при 11:11, след това играта продължи за кратко точка за точка. "Тигрите" от Хебър обаче успяха да се откъснат и да вземат преднина, запазвайки я до края на гейма, с което го затвориха при 25:17. Във втората част Хебър продължи да диктува темпото на игра. Пазарджиклии останаха стабилни и увеличиха аванса си след 25:19. Левски стартира силно в третия гейм, но Хебър отново съумя да го настигне. Борбата бе за всяка точка, като положението се запази така до средата на гейма. След това гостите от Пазарджик излязоха напред с разлика от 2-3 точки. Стигна се до ново равенство при 19:19, но в следващите минути "тигрите" набраха инерция и приключиха мача след 25:20 и 3:0.

Канадският диагонал Брадли Гънтър стана най-резултатен в мача с 13 точки (2 блока, 46% ефективност в атака). Тодор Алексиев добави още 11 точки (1 ас, 3 блока, 32% ефективност в атака, 12% перфектно и 35% позитивно посрещане).
Николай Къртев (1 ас, 2 блока, 100% ефективност в атака), Александър Ляфтов (2 блока, 46% ефективност в атака, 36% перфектно и 64% позитивно посрещане) и Стойко Ненчев (2 блока, 60% ефективност в атака) се отличиха с по 8 точки.

За Левски опитният Смилен Мляков, който влезе като резерва (1 ас, 35% ефективност в атака), и Самуил Вълчинов (2 блока, 26% ефективност в атака, 11% перфектно и 30% позитивно посрещане) записаха по 7 точки.

ЛЕВСКИ - ХЕБЪР 0:3 (17:25, 19:25, 20:25)
ЛЕВСКИ: Делчо Раев, Трифон Лапков 4, Самуил Вълчинов 7, Гордан Люцканов 7, Марк МакГивърн 4, Теодор Богданов 1 - Ивайло Лалов-либеро (Милослав Димов 2, Смилен Мляков 7, Александър Николов, Владимир Гърков)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ