Астън Вила на четвъртфинал

Астън Вила се класира за четвъртфиналите в Купата на Лигата за първи път от 2012 г., след като надделя над Уулвърхамптън с 2:1. Петкратният носител на трофея поведе с гол на Ел Гази в средата на първото полувреме. Кутроне изравни в 54-ата минута след подаване на Пери, но три минути по-късно Вила отново водеше. След удар от фаул на Лансбъри, Ел Мохамади отклони топката към мрежата и отбеляза победния гол.

Мениджърът на гостите Нуно Еспирито Санто бе направил 11 промени в състава си и даде шансове на няколко от юношите. Сред титулярите бе Чем Кембъл, който навършва 17 години през декември. Той стана вторият най-млад играч в историята на клуба.

По-големият опит в тима на Астън Вила оказа влияние и бирмингамци имаха предимство, като стигнаха до заслужена победа.

АСТЪН ВИЛА - УУЛВС 2:1