Ливърпул надделя над Арсенал в голова фиеста (видео)

Ливърпул се класира за четвъртфиналите в Купата на Лигата след голово шоу на “Анфийлд” в мач срещу Арсенал. Срещата завърши 5:5, след като Ориги изравни в 94-ата минута. Последваха изпълнения на дузпи, при които домакините надделяха с 5:4.

Двамата мениджъра бяха променили всичките 11 играчи от последните им срещи в първенството. 18-годишният десен бек Неко Уилямс дебютира, а привлеченият през лятото Сеп ван Ден Берг, който е на 17, за първи път бе титуляр. 16-годишният Харви Елиът бе част нападението заедно с Дивок Ориги и Риън Брустър. Изненадата в тима на Арсенал бе завръщането на Месут Йозил, който изигра силен мач. Атаката водеше 18-годишният Габриел Мартинели, който се разписа на два пъти и вече има седем гола в седем мача.

Мърсисайдци започнаха по-активно, а първият удар към вратата на гостите бе отправен от 16-годишния Харви Елиът. В шестата минута отборът на Клоп поведе. След центриране Окслейд-Чембърлейн Мустафи заби топката в собствената си врата в неумел опит да изчисти. Германският бранител изглеждаше нестабилен като цяло и направи още грешки в следващите минути.

Ливърпул контролираше събитията, но гостите стигнаха до изравнителен гол в 19-ата минута. Месут Йозил бе в основата на атаката. Той изведе Сака, който стреля, а при добавката Торейра насочи топката към опразнената мрежа. Останаха сериозни съмнения, че халфът е във засада, но в Купата на Лигата не се използва системата за видеоповторения и съдията зачете попадението.

Изравняването подейства мотивиращо на Арсенал, който се активизира и в 26-ата минута вече водеше след попадение на Мартинели. 18-годишният бразилец отбеляза третия си гол в турнира и шести от началото на сезона. Така “Артилеристите” осъществиха пълен обрат, а в основата на добрата им игра в тези минути бе Йозил. Германецът участваше и при следващото попадение в мача. След грешно подаване на Елиът топката се озова в Йозил, а той намери отлично Сака, който пък центрира към непокрития Мартинели за неговия втори гол в мача. Домакините се върнаха в мача малко преди почивката. Милнър намали на 2:3 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Елиът.

Домакините се върнаха в мача малко преди почивката. Милнър намали на 2:3 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Елиът. Защитите на двата отбора не се отличиха с добри изяви през първата част, през второто полувреме тази тенденция продължи и двамата вратари извадиха по още няколко пъти топката от мрежата си. Темпото също продължи да е доста високо.

Грешка на Милнър доведе до четвърто попадение на Арсенал. Опитният халф, който играеше като ляв бранител, върна топката неточно, тя се озова в Мейтланд-Найлс, който я прати покрай вратаря. Кълбото излизаше от терена, но Йозил го върна с пета към Мейтланд-Найлс и той се разписа за 2:4.

Главоболията за Клоп се увеличиха, тъй като Наби Кейта се контузи и бе сменен от Къртис Джоунс. Неговото влизане бе последвано от силен период за мърсисайдци. Със страхотен удар Окслейд-Чембърлейн намали резултата, а малко по-късно Ориги изравни. Белгиецът получи топката от Джоунс, завъртя се великолепно и стреля. Това развитие обърка Арсенал, а домакините направи още няколко добри атаки. Следващият гол обаче отново бе във вратата на Ливърпул. Джо Уилокс бе оставен да проби през центъра и отправи фантастичен удар, като резултатът стана 4:5.

След това попадение имаше известен период без голове. Ливърпул натисна в търсене на изравняването и то дойде в четвъртата от дадените пет минути продължение. Както миналия сезон в някои от най-важните мачове, в герой се превърна Ориги. Нападателят изравни с красив удар от воле и взиви “Анфийлд”. Стигна се до дузпи, при които единственият пропуск направи Дани Себайос при четвъртото изпълнение за Арсенал. Къртис Джоунс изпълни последната дузпа за Ливърпул и донесе победата на своя тим.

ЛИВЪРПУЛ - АРСЕНАЛ 5:5
1:0 - Мустафи (6-авт)
1:1 - Торейра (19)
1:2 - Мартинели (26)
1:3 - Мартинели (36)
2:3 - Милнър (43-д)
2:4 - Мейтланд-Найлс (54)
3:4 - Окслейд-Чембърлейн (58)