Възходът на Каляри продължава

Каляри е само на точка от 4-ото място в Серия "А" след нова победа. Отборът от Сардиния обърна с 3:2 Болоня и затвърди добрата си форма през последните седмици. Момчетата на старши треньора Роландо Маран стартираха сезона с две загуби, но оттогава не познават вкуса на поражението и вече имат 18 точки, колкото е активът още на Лацио и Наполи.

Болоня редува добри и по-слаби мачове, но рядко успява да измъкне нещо като гост. След днешното поражение тимът е на 10-а позиция.

Болоня поведе в 23-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Жоао Педро срещу Роберто Сориано. Отговорът на Каляри дойде в началото на втората част, когато Жоао Педро се реваншира и изравни не без помощта и на рикошет в Матия Бани.

В 72-ата минута Раджа Наинголан изведе Джовани Симеоне, а той елегантно прехвърли вратаря Лукаш Скорупски. Десетина минути по-късно лошо изчистване позволи на Жоао Педро да се разпише още веднъж, а в добавеното време след поредица от рикошети топката се озова във вратата на Каляри, а попадението беше записано като автогол на стража Робин Олсен.