Берое обърна Левски при 19-годишните

Отборът на Берое до 19 г. записа изключително ценна победа над лидера в Елитната група. Днес момчетата на Атанас Рибарски се наложиха с 2:1 в домакинството си на Левски. Двата тима изиграха борбен двубой с редица положения. „Зелените“ обаче бяха по-настоятелни и спечелиха заслужено двубоя.

Гостите излязоха напред в резултата още в 4-та минута след точно изпълнена дузпа от Георги Александров. Берое обаче изравни десетина минути след това. Бранислав Ботев бе най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар и прати топката в мрежата – 1:1. Този резултат се запази до почивката. След подновяването на играта „зелените“ натиснаха своя съперник и създадоха няколко опасни ситуации. В 60-та минута те получиха право да изпълнят наказателен удар. Зад бялата точка застана Стоян Вергиев, който не сбърка и даде аванс за своя тим – 2:1.

До края на мача имаше още положения и пред двете врати, но нов гол така и не падна. По този начин Берое до 19 г. запази третото място в класирането с актив от 24 т. Една по-малко от днешния си съперник и 3 след новия лидер ЦСКА-София. В следващия кръг отборът гостува на Ботев в Пловдив.