Алекс Грозданов победи Бранимир Грозданов в “българското” дерби на Италия (снимки)

Националът Алекс Грозданов и неговият Консар (Равена) записаха първа победа в италианската Суперлига, след като се наложиха като гост над Глобо Банка Пополаре дел Фрузинате (Сора) с 3:1 (25:16, 29:27, 18:25, 25:17) в мач от 2-ия кръг, който се игра пред 514 зрители в  “Пала Кочиа” във Вероли.

Алекс Грозданов остана резерва в началото на двубоя, но се появи в игра в третата част, а в четвъртата започна в основния състав на Равена. Алекс Грозданов записа 1 точка (1 блок) в двубоя.

Холандецът Тийс Тер Хорст заби 27 точки (1 ас, 59% ефективност в атака, 18% перфектно и 36% позитивно посрещане) за победителите. Канадският диагонал Шарън Върнан-Еванс добави още 15 точки (3 аса, 1 блок, 37% ефективност в атака).

Бранимир Грозданов започна като титуляр за домакините от Сора и записа 1 точка (13% ефективност в атака, 15% перфектно и 38% позитивно посрещане), но бе сменен още в първата част от Купино Фей.

Бразилецът Жоао Де Барос бе най-резултатен за Сора със 17 точки (3 аса, 1 блок, 43% ефективност в атака, 33% перфектно и 53% позитивно посрещане), а Радион Мискевич добави още 15 точки (38% ефективност в атака).

ГЛОБО БАНКА ПОПОЛАРЕ ДЕЛ ФРУЗИНАТЕ (СОРА) - КОНСАР (РАВЕНА) 1:3 (16:25, 27:29, 25:18, 17:25)

СОРА: Мурильо Радке 5, Радион Мискевич 15, БРАНИМИР ГРОЗДАНОВ 1, Жоао Де Барос 17, Едоардо Канески 9, Габриеле Ди Мартино 2 - Алесандро Сердженти-либеро (Манееле Алфиери, Купино Фей 6, Пиерпауло Маути-либеро)
Старши треньор: МАУРИЦИО КОЛУЧИ
РАВЕНА: Давиде Саита 2, Шерън Върнан-Еванс 15, Тийс Тер Хорст 27, Даниеле Лавия 13, Роами Алонсо 3, Лоренцо Кортезия 2 - Яни Ковачич-либеро (Матио Бертолоцо 3, АЛЕКС ГРОЗДАНОВ 1, Оресте Кавуто)
Старши треньор: МАРКО БОНИТА.