Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Южна Африка се справи с Уелс и ще се бори с Англия на финала на Световното по ръгби

Южна Африка се класира за трети път за финала на Световното първенство по ръгби, в който ще срещне тима на Англия в повторение на мача за титлата от 2007 година.

Във втория полуфинал на шампионата в Япония южноафриканците победиха Уелс с 19:16 и така убиха мечтата на "драконите" за първо класиране за финал в историята.

Срещата в Йокохама бе много равностойна и премина при спазването на жестока тактическа дисциплина от страна и на двата отбора, а в герой за африканския тим се превърна Хендри Полард, който реализира четири наказателни удара, в това число и решителния 4 минути преди изтичането на редовното време, с който да осигури победата на тима си.

В хода на целия мач двата тима бяха съвсем близо един до друг в резултата, като дори единствените есета, които успяха да запишат, бяха в последователни атаки в средата на второто полувреме.

До момента Южна Африка няма загубен финал на световно първенство, като през 1995 година надиграва Нова Зеландия, а през 2007 година печели срещу Англия. Предстоящият финал срещу англичаните ще се играе отново в Йокохама идната събота, 2 ноември. Ден по-рано е мачът за третото място между Уелс и Нова Золандия.